Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδας, καθώς επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού στον τελικό του ΟΑΚΑ. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έφτασε στην στέψη με γκολ που σημείωσε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Κρμέντσικ.

Ο ΠΑΟΚ, που είχε δοκάρι στο 26’ με τον Σφιντέρσκι, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 36’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που εκτέλεσε ο Αντελίνο Βιεϊρίνια. Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Εμβιλά να σκοράρει στο 50’ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-2 (Cosmote Sport 1)

Γκολ: 36′ πεν. Βιεϊρίνια (ΠΑΟΚ), 50′ Εμβιλά (Ολυμπιακός), 90′ Κρμέντσικ (ΠΑΟΚ)