Ο Φάρος επικράτησε με σκορ 77-67 επί του Ψυχικού για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος, σε εκτός έδρας παιχνίδι που οι φίλαθλοι είχαν τη δυνατότητα να το παρακολουθήσουν μέσω της συχνότητας της ΕΡΤ2.
Στα πρώτα λεπτά του πρώτου δεκαλέπτου η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με δέκα πόντους(15-5), όμως στη συνέχεια κάνοντας ένα σερί 10-2 μείωσε σε 17-15, σκορ με το οποίο έκλεισε η πρώτη περίοδος.
Στο 12’20» με τρίποντο του Κομποδιέτα ο Φάρος ισοφάρισε σε 20-20. Το Ψυχικό κάνοντας και πάλι ένα σερί 7-0 προηγήθηκε με 27-20. Έως το τέλος του ημιχρόνου οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ(με καλάθι του Σκορδίλη στο 18’00» ο Φάρος πέρασε για πρώτη φορά μπροστά με 30-29) με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει ισόπαλο(32-32).
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας προηγούνταν σταθερά και μάλιστα η διαφορά έφτασε και τους δεκατρείς πόντους(39-52) στο 28’00». Το σκορ δεκαλέπτου διαμόρφωσε με βολές του ο Λιακόπουλος (44-54).
Το σκηνικό δεν άλλαξε στην τελευταία περίοδο με το Φάρο μας να προηγείται καθ” όλη τη διάρκεια αυτού. Το τελικό σκορ του αγώνα διαμόρφωσε με τρίποντο ο Καράμπουλας (67-77).

Δεκάλεπτα: 17-15, 32-32(ημίχρονο), 44-54, 67-77.

Ψυχικό(Ρεμεντέλας): Νίκου 14(3), Αχής Ντ. Μοσχοβίτης 11(2), Παπανικολάου 6(2), Δημάκος 14(1), Αχής Π. 2, Αγγελακόπουλος 14, Στέβοβιτς, Μελισσαράτος 6, Τσιώκος.

Φάρος Κερατσινίου(Πολέμης): Παπαδόπουλος, Παπαμακάριος 10(2), Κουντουράς, Καράμπουλας 13(1), Μπατής 5(1), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος 22, Αγγελόπουλος 11(1), Κομποδιέτας 5(1), Σκορδίλης 5, Κατούφας 6,