Νίκη (79-57) στον πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας με "όπλο" την καλή της άμυνα υποχρέωσε το Παγκράτι σε συνεχόμενα λάθη. Το σκορ άνοιξε ο Παπαμακάριος με δύο βολές και ακολούθησε ο Μπατής που με δυο δικά του καλάθια έκανε το σκορ 6-0. Με δίποντο του Κακιούζη το σκορ έγινε 8-2 (προηγήθηκε το πρώτο καλάθι των αντιπάλων). Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Σκορδίλης που με δυο καρφώματα και μια βολή καθίερωσε το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου 13-6.
Το σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο(15-6) άνοιξε με λέι απ ο Καράμπουλας έπειτα από καταπληκτική συνεργασία με το Λιακόπουλο. Ο Λιακόπουλος με τρίποντο απάντησε στο τρίποντο του Παγκρατίου κάνοντας το σκορ 18-9. Με βολή του Παπαδόπουλου και καλάθι του Κομποδιέτα το σκορ έγινε 21-12. Με δίποντο του Λιακόπουλου και με βολές του Πετροδημόπουλου το σκορ γίνεται 25-16. Από εκεί και πέρα ανέλαβαν δράση οι Αγγελόπουλος και Παπαμακάριος που με δεκατρείς δικούς τους πόντους έκαναν το σκορ 39-22 εκτοξεύοντας τη διαφορά στους δεκαεπτά πόντους. Ο Πετροδημόπουλος με δύο προσωπικές βολές διαμόρφωσε
το σκορ ημιχρόνου 41-25.
Στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου το Παγκράτι με ένα σερί 7-2 μείωσε στους έντεκα πόντους(43-32). Με καλάθια από τους Κατούφα, Σκορδίλη και Καράμπουλα το σκορ έγινε 49-36. Ο αντίπαλος με δυο συνεχόμενα καλάθια μείωσε στους εννιά κάνοντας το σκορ 49-40 2'00 πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Το τελικό σκορ της τρίτης περιόδου 54-45 διαμόρφωσε με καλάθι του ο Σκορδίλης.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο με βολή του Παπαδόπουλου, τρίποντο του Αγγελόπουλου και δυο καλάθια του Σκορδίλη,ο Φάρος προηγήθηκε με σκορ 62-47. Με τρίποντο του Αγγελόπουλου και καλάθια των Πετροδημόπουλο και Μπατή η διαφορά πήγε στους δεκαεννέα πόντους 69-50 4'09" πριν το τέλος αγώνα. 1'50" με τρίποντό του ο Μπατής έφερε τη διαφορά στους είκοσι πόντους(74-54). Με τρίποντο ο Αγγελόπουλος έκανε το σκορ 77-57. Το τελικό σκορ (79-57) διαμόρφωσε με καλάθι του ο Πετροδημόπουλος.
Δεκάλεπτα: 13-6, 41-25 (ημίχρονο), 54-45,79-57 (τελικό σκορ).