Ακόμα μία επιβλητική εμφάνιση και νίκη για την ομάδα του Κερατσινίου που επικράτησε με 5-1 της ΑΕ Περάματος συνεχίζοντας  να είναι πρωτοπόρος στον β όμιλο της Α κατηγορίας.
Οι “Ροσονέρι” άνοιξαν το σκορ στο 10 από το φάουλ του Καμμένου και την κεφαλιά του Φούντα ,ενώ στο 33 έγινε το 2-0 ,όταν και πάλι ο Καμμένος έβγαλε σέντρα και ο Ψυχογιός σκόραρε με κοντινή κεφαλιά.
Ενα λεπτό αργότερα, ο Λαθούρης μείωσε σε 2-1, και κάπως έτσι “έκλεισε” το ημίχρονο. Με την έναρξη της επανάληψης, ο Τουρνάς με κεφαλιά, έκανε το 3-1 ,εκμεταλλευόμενος την  σέντρα του Ψυχογιού.
Το 4-1 έγινε στο 59,όταν απο το κόρνερ του Καμμένου, ο  Ανδρεάδης έδιωξε άσχημα και  ο Νταουτάι από κοντά έκανε το 4-1.
Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε  στο 75, ο Μαναριώτης απο ασίστ του Φούντα.
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ:Mπότος-Χονδρουδάκης-Καμμένος-Μπατής-Αγγελάκης-Φούντας-Ψυχογιός-Γκιάτης-Νταουτάι-Τουρνάς(65 Μαναριώτης)-Μάλλης(62 Μητρόπουλος)
AE Περάματος: Ανδρεάδης-Ζαχαρόγλου-Γεωργίου(62 Πετράκος)-Βιδάλης-Κουτσογιαννόπουλος-Γελασάκης-Στάης-Σακελλαρίου-Λαθούρης-Ευδαίμων(79 Ρουσσίδης)-Βορρέας