Η ομάδα  του Φάρου επικράτησε με σκορ 74-66 του Παγκρατίου στη δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Αν και βρέθηκε να προηγείται με εικοσιτρείς πόντους(46-23) στο τέλος του ημιχρόνου, το Παγκράτι κάνοντας πολύ καλό δεύτερο μισό πλησίασε στο καλάθι 66-68 λίγα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης. Παρόλα αυτά ο Φάρος κατάφερε να πάρει τη νίκη στο πρώτο του εκτός έδρας παιχνίδι.
Από την αρχή του πρώτου δεκαλέπτου ο Φάρος ήταν μπροστά στο σκορ. Έτσι με καλάθι του Κακιούζη η διαφορά έφτασε και τους δεκατρείς πόντους(0-13) 5'40" πριν το τέλος της περιόδου. Προηγούμενος με διαφορά δεκατριών πόντων(20-7) έκλεισε το δεκάλεπτο ο Φάρος.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας και πάλι ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ και έφτασε μάλιστα να προηγείται και με εικοσιδύο πόντους (42-20, 50" πριν το τέλος του ημιχρόνου) με τρίποντο του Κομποδιέτα. Το σκορ ημιχρόνου (23-46) διαμόρφωσε με καλάθι του ο Κομποδιέτας.
Στο τρίτο δεκάλεπτο το Παγκράτι κάνοντας ένα σερί 14-3 μείωσε στους δώδεκα αρχικά (37-49). Και λίγο αργότερα στους δέκα πόντους (44-54). Το δεκάλεπτο έκλεισε με διαφορά στους οκτώ πόντους υπέρ του Φάρου(58-50).
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ με το Παγκράτι να προσπαθεί να πλησιάσει και τα κατάφερε όταν έφερε τη διαφορά στο καλάθι (66-68). Με ψυχραιμία και με ωριμότητα στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα, οι παίκτες μας δεν άφησαν τα περιθώρια στον αντίπαλο και έτσι επικράτησαν με σκορ 74-66.
Δεκάλεπτα: 7-20, 23-46(ημίχρονο), 50-58, 66-74
Παγκράτι(Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 11(2) , Παναγιωταράς 10(2) , Παπαδιονυσίου 12(1), Φακοπουλίδης 2, Μοτσενιγος 6, Λεκάκης, Αντωνάκης 4, Κουτρούλιας 10, Σαχπατζίδης 8, Μήτσιαλος 3, Περσίδης, Δενδρινός.
Φάρος(Πολέμης): Παπαδόπουλος 3(1) , Παπαμακάριος 9(2) , Καράμπουλας 9 , Μπατής, Πετροδημόπουλος 6 , Λιακόπουλος 12 , Αγγελόπουλος 2 , Κομποδιέτας 12(3) , Σκορδίλης 5 , Κακιούζης 15(2) , Κατούφας 1.